Protetyka jest działem stomatologii, zajmującym się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub masywnym uszkodzeniu zębów naturalnych.

Możliwości tej dziedziny są ogromne. Prace protetyczne można podzielić na stałe i ruchome. Prace ruchome to m.in. protezy częściowe, całkowite protezy osiadające, protezy szkieletowe czy prace kombinowane. Stałe to korony- stosowane jako uzupełnienie jednozębowe części koronowej zęba oraz mosty, ... brakuje jednego lub kilku zębów. W zależności od materiału z jakiego są wykonane różnią się stopniem estetyki. Prace protetyczne zapobiegają przesuwaniom się zębów oraz eliminują szanse utraty zębów sąsiednich. Przywracają funkcję żucia i wpływają na estetykę uzębienia, dzięki czemu znacznie poprawiają komfort życia pacjenta.

W ACLINIC zarówno stan uzębienia pacjenta jak i jego oczekiwania w stosunku do wyniku leczenia są indywidualnie rozpatrywane. W zależności od obszaru i miejsca braków zębowych, ma on do wyboru różnego rodzaju wypełnienia protetyczne. Dzięki temu pacjent już na początkowy etapie leczenia ma wpływ na jego przebieg, a efekt końcowy jest dla niego maksymalnie satysfakcjonujący.