Czym jest Invisalign?

To najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek (alignerów) do prostowania zębów projektowany indywidualnie dla każdego pacjenta.
Nakładki (alignery) stopniowo przesuwają zęby. Wymieniane są na nowe między 7 a 14 dni. Pacjent z wizyty na wizytę otrzymuje odpowiednią ilość płytek, które samodzielnie wymienia na kolejne.
Z każdą zmianą nakładek zęby są przesuwane milimetr po milimetrze aż do zaplanowanego celu. Wizyty kontrolne odbywają się co 6-8 tygodni.

System Invisalign radykalnie zmienia na lepsze jakość przebiegu Twojego leczenia ortodontycznego. Przezroczyste nakładki Invisalign są precyzyjnie dopasowane do linii dziąseł, dzięki czemu można je wygodnie nosić przez zalecane 22 godziny na dobę.  Są niewidoczne podczas występów publicznych, wygodne dla sportowców czy dla osób grających na instrumentach muzycznych, ponieważ można je z łatwością, w każdej chwili zdejmować.

Dzięki prostocie zdejmowania i zakładania nakładek można cieszyć się ulubionymi potrawami bez żadnych ograniczeń.
Wyprostowane zęby oddziałują nie tylko na wygląd, ale także wykazują mniejszą skłonność do powstawania próchnicy i chorób dziąseł.


Umów się na konsultacje. Zadzwoń 505 505 554


Anna Pańczyk-Chylińska

Certyfikowany Lekarz Invisalign


Jestem absolwentką Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Staż podyplomowy odbyłam w Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej „CePeLek”. W trakcie wieloletniej pracy zawodowej nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach, seminariach i kongresach z dziedziny ortodoncji oraz stomatologii estetycznej. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym zarówno dzieci jak i dorosłych, stosując aparaty ruchome i stałe. Jestem również certyfikowanym lekarzem nowoczesnej metody ortodontycznej Invisalign, w której leczenie dokonuje się przy użyciu przezroczystych, estetycznych nakładek. ACLINIC to stworzony przeze mnie nowoczesny gabinet stomatologiczny, gdzie głównym celem jest pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta. Pracujemy na sprzęcie uznanych światowych producentów, a materiały przez nas stosowane uchodzą za jedne z najlepszych na rynku. Śledząc światowe trendy, wybieramy dla naszych pacjentów to, co najlepsze.

Anna Pańczyk-Chylińska - ZnanyLekarz.pl

Zalety Invisalign:


 • brak problemów z higieną !!!
 • brak ograniczeń w diecie
 • czas leczenia - szybszy efekt (zazwyczaj krótszy czas leczenia niż przy stosowaniu tradycyjnych metod)
 • dyskrecja - przezroczyste, niemal niewidoczne
 • przewidywalność
 • precyzja
 • skuteczność
 • ilość wizyt zredukowana do minimum
 • możliwość zdjęcia w każdym momencie (zawody sportowe, gra na instrumencie, ważne uroczystości, itp.)
 • brak elementów metalowych mogących wywoływać reakcje alergiczne
 • w każdym wieku

Co zrobić, aby rozpocząć leczenie?


Konsultacja
Po zakwalifikowaniu do leczenia przez specjaliste Invisalign, zostają wykonane skany cyfrowe 3D uzębienia, które stanowią podstawę do stworzenia planu leczenia ClinCheck® 3D

Diagnostyka
W celu oceny wady zgryzu i potrzeb leczenia niezbędbe jest wykonanie zdjęć rtg, zdjęć fotograficznych oraz modelu uzębienia.

Plan leczenia
Stworzenie ClinCheck 3D, omówienie z pacjentem etapów leczenia i po akceptacji przedstawionej wizualizacji rezultatów wysyłamy zamówienie do USA w celu produkcji aparatu.

Leczenie, wizyty kontrolne
Pacjent otrzymuje w gabinecie zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które musi codziennie nosić ok. 22godz/dobę i wymieniać w domu zgodnie z zaleceniami lekarza.
Wizyty kontrolne umawiane są co 6-8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia i wydania nowych nakładek. 

Retencja
Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji.