Kwestia estetyki twarzy staje się coraz bardziej znacząca dla współczesnego człowieka.

W ACLINIC odpowiadamy na Państwa potrzeby. To właśnie dlatego w ramach naszej działalności zajmujemy się również usługami z zakresu medycyny estetycznej. Mogą one być uzupełnieniem leczenia stomatologiczno-ortodontycznego, ale również odrębnym sposobem na poprawę własnego wyglądu. Ważna jest dla nas naturalność i bezpieczeństwo proponowanych przez nas usług, dlatego też oferujemy m.in. osocze bogatopłytkowe oraz botoks. W najbliższym czasie planujemy również rozwinąć tę gałąź działalności np. o peelingi medyczne. Zapraszamy na konsultacje!


BOTOX (toksyna botulinowa) jest aktualnie najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy. Zabiegi z użyciem botox’u polegają na wstrzyknięciu małych dawek preparatu w kilka precyzyjnie wybranych miejsc. Powoduje to rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Efekty są spektakularne i widoczne już w kilka dni po zabiegu.


Wskazania:
  • zmarszki mimiczne w górnej części twarzy
  • wokół oczu
  • poprzeczne na czole
  • między brwiami
  • nadpotliwość
  • bruksizm

Osocze bogatopłytkowe PRP tzw. „wampirzy lifting” to zabieg przeprowadzany z zastosowaniem autologicznego preparatu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Zawiera on liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu stymuluje powstawanie m.in. nowego kolagenu. W efekcie skóra ulega regeneracji, poprawia się jej nawilżenie, ukrwienie i elastyczność, a zmarszczki i fałdy ulegają wygładzeniu. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta, którą następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. Dzięki temu osocze zostaje oddzielone od reszty składników krwi. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się w wybrane miejsca na skórze pacjenta. Dla pełnego komfortu pacjenta przy zabiegu zazwyczaj stosuje się krem znieczulający.